Заходи з попередження вживання алкогольних, наркотичних та тютюнових виробів

ЗАХОДИ З ПОПЕРЕДЖЕННЯ ВЖИВАННЯ АЛКОГОЛЬНИХ, НАРКОТИЧНИХ ТА ТЮТЮНОВИХ ВИРОБІВ

ВІДДІЛ ОСВІТИ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАЙОННОЇ У МІСТІ ДНІПРІ РАДИ

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ОСВІТИ

«СЕРЕДНЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА № 37»

ДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

НАКАЗ

01.09.2016                                      м. Дніпро                                     №_____-у

Про заборону тютюнопаління
в навчальному закладі

На виконання Закону України “Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення” від 22.09.2005 року, наказу МОН України № 855 від 08.11.04 року , з метою профілактики шкідливих звичок та попередження правопорушень серед неповнолітніх, збереження їх здоров’я,

НАКАЗУЮ:

1. Заборонити тютюнопаління у всіх приміщеннях школи ( класах, коридорах, рекреаціях, санвузлах, підсобних приміщеннях) і на території школи всім учасникам навчально-виховного процесу    (вчителям, учням, техперсоналу, батькам).

2. За порушення вимог даного наказу учнями:

вперше – вручається письмове повідомлення батькам; вдруге – невиконання даного наказу є порушенням Статуту школи, Правил внутрішнього розпорядку, Єдиних вимог для учнів і веде до дисциплінарної відповідальності та штрафних санкцій зі складанням адміністративного  протоколу про правопорушення згідно ст. 175-1 КупАП  до подальшого розгляду у  відділ міліції.

3. Заступнику директора з виховної роботи Троцько О.Г.:

3.1. Аналізувати ( раз на рік) роботу з пропагування здорового способу життя серед дітей, молоді та педагогічних працівників.

3.2.Розробити конкретні заходи з профілактики тютюнокуріння до 15.10.2016 року.

3.3. Провести нараду з класними керівниками про організацію роботи щодо запобігання виникненню тютюнової залежності у дітей та старшокласників.

3.4. Особливу увагу по профілактиці тютюнокуріння звернути на роботу серед дівчат – майбутніх матерів.

3.5. Силами адміністрації, учнівського самоврядування, батьківської громадськості проводити рейди-перевірки щодо тютюнокуріння, заслуховувати злісних порушників на Раді профілактики, дисциплінарних лінійках, відображати в стіннівках, повідомляти батьків.

4. Класним керівникам :

4.1. Ознайомити учнів та батьків із законодавчої нормативною базою щодо попередження правопорушень, зокрема, з витягом з Кодексу України про адміністративні правопорушення (ст. 175-1, ст. 178).

4.2. Систематично проводити бесіди про шкідливість активного та пасивного тютюнопаління, розпивання спиртних напоїв та необхідність формування навичок здорового способу життя.

4.3. Провести класні батьківські збори на тему: “Здоров’я ваших дітей – у ваших руках”.

4.4. Ознайомити учнів своїх класів, схильних до тютюнопаління зі змістом даного наказу та витягом з КупАП (ст. 175-1, ст. 178) під підпис (з 14 років).

4.5.Суворо заборонити батькам курити на території школи.

5. Завідуючій шкільною бібліотекою Євдомахі Г.В.  організувати виставки і огляди спеціальної літератури, плакатів, методичних посібників, проводити бесіди та лекції з профілактики тютюнокуріння тощо.

6. Вчителям фізичного виховання Гейко Д.А., Іващенко Т.Д. та Піхур А.О.  пропагувати здоровий спосіб життя, залучати учнів, до спортивних занять, секцій, участі в спортивних змаганнях тощо.

7. Медичній сестрі  школи Кучер В.С. проводити санітарно-просвітницьку роботу з учнями щодо здорового способу життя та попередження шкідливих звичок.

8. Черговому адміністратору, черговим вчителям, черговим по школі постійно контролювати та попереджувати спроби учнів палити в приміщенні та на території школи.

9. Вчителю біології провести уроки-тренінги «Здоров’ я проти паління» та «Здоровий спосіб життя».

10. Педагогу-організатору  Золотарьовій В.В.:

10.1. Разом з органами шкільного самоуправління випускати (раз на квартал) стінгазету «За здоровий спосіб життя», присвячену негативному впливу нікотину на здоров’я людини.

10.2. Проводити роз’яснювальну роботу щодо здорового способу життя з членами самоврядування школи та їхніми батьками.

11. Контроль за виконанням даного наказу покладається на заступника директора з виховної роботи Троцько О.Г.

Директор КЗО «Середня

загальноосвітня школа №37» ДМР                                            Н.П.НІЗЕЛЬНИК

ЗАТВЕРДЖУЮ

Директор СЗШ № 37

____ Н.П.Нізельник

8 вересня 2016 р.

роботи  наркопосту

КЗО «СЗШ № 37» ДМР

на 2016– 2017 н.р.

№ п\п

Зміст роботи

Термін

Контингент

1.

Анкетування старшокласників «Ми за здоровий спосіб життя»

9 – 11 кл.

Вчитель ОБЖ,

2.

Зустріч з працівниками соціальних служб

Щомісяця

6 – 11 кл.

Класні керівники

3.

Зустріч з працівниками служби у справах сім'ї та молоді

8 – 9 кл.

Рада лідерів

4.

Участь у виступі агитбригад «Ми проти СНІДу»

10 – 11 кл.

Класні керівники

5.

Проведення рейдів «Тютюнопалінню – НІ!»

Січень

8 – 11 кл.

УССД

ЗДВР

6.

Проведення лекцій, диспутів, «круглих столів», з психологом школи

Щомісяця

6 – 11 кл.

Психолог школи,

класні керівники

7.

Зустріч з працівниками медицини

9 – 11 кл.

Класні керівники,

психолог,ЗДВР

8.

Проведення батьківського всеобучу «Ваша дитина та наркотики»

7 – 11 кл.

Психолог, ЗДВР

9.

Проведення місячника правового виховання

5 – 11 кл.

Вчителі історії, ЗДВР

10.

Проведення конкурсу творчих робіт «Шкідливі звички, їх види, шляхи подолання»

7 – 11 кл.

психолог

Заступник директора                                                                             Троцько О.Г.

з виховної роботи