Шкільний театр "Ровесник"

«Ровесник»

Шкільний театр існує в 37-й з 1982 року. Керівник театрального гуртка Журавель Г.П. переконана в тому, що шкільний театр – це гра, але гра яка не тільки розважає, а є й важливою формою виховання колективізму, взаємодопомоги, відповідальності, створення умов для всебічного розвитку людини.

Особливістю драматичної діяльності є щорічна заява про себе премєрною виставою, тематика якої обирається залежно від складу акторів і нагальних потреб часу. Найкращими за роки існування були такі вистави, як «Міщанин-шляхтич» Жан-Батист Мольєра, «45 градусів за Фаренгейтом» Рея Бредбері, «А зорі тут тихі» Бориса Васильєва, «Синій птах» Метерлінка Моріса, «Сестро моя, Русалонька» Людмили Розумовської.

Неабияка популярність шкільного театру є доказом ефективного впливу мистецтва на освітній процес, засадами якого є виховання творчої особистості, людини високих моральний якостей, яка в дорослому житті може гідно використати набутий в школі досвід.

І сьогодні у виставах грають вже діти перших гуртківців. Імпровізована сцена приваблює як «акторів», так і глядачів. Шкільні постановки не тільки розширюють світогляд, але й сприяють пробудженню емоцій, що ефективно впливає на підростаючу людину. Для учнів, що виступають, це школа відповідальності, взаємодопомоги, спосіб самоствердження.

Час змінює орієнтири, але духовність та милосердя залишаються незмінними завжди. До цього і привертає увагу вистава 2017 року «Собачі дверцята» за повістю Костянтина Сергієнко «Прощавай, овраг!».