Мала академія наук

НАМ 10 РОКІВ!!!

Шкільний гурток «Дума» вітає із 10-м ювілейним захистом курсових проектів учнів 9-х класів!

Мала академія наук України в КЗО «СЗШ № 37» ДМР, що працює на базі шкільного гуртка «Дума» – платформа, яка забезпечує організацію і координацію науково-дослідницької діяльності учнів, створює умови для їх інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення, сприяє нарощуванню науково-дослідницького потенціалу школи та країни в цілому.

За 10-літній період існування МАН в стінах школи пройшла кілька етапів свого становлення та розвитку. Передумовами її створення стала організація роботи наукових гуртків різних напрямів відповідно до інтересів учнів.

У 2007 р. відбувся перший публічний захист курсових проектів учнями старшої школи. У наступні роки робота «Думи» набирала обертів, систематизувалася та удосконалювалася.

На сьогоднішній день курсові проекти в обов’язковому порядку готуються та захищаються учнями 9-х класів, що дає можливість здійснювати та проводити повноцінну науково-дослідницьку роботу під керівництвом обраного вчителя з будь-якого предмету та теми протягом навчального року та у підсумку представити власний курсовий проект на публічному захисті перед комісією, сформованою із фахівців відповідного профілю з числа педагогів школи. Це дає можливість учням відчути себе доповідачем, спробувати свої ораторські здібності, вчить їх швидко орієнтувати в підборі необхідної літератури, працювати з різними комп’ютерними програмами, проводити власні експерименти та дослідження.

Вагому роль у розвитку МАН відіграють учителі – керівники курсових проектів, як якісно координують пошукову роботу учнів, допомагають з оформленням, підбором необхідних матеріалів, орієнтують на глибше і якісніше проведення дослідження.

Системна робота «Думи» із підготовки курсових проектів триває з початку навчального року і до захисту курсового проекту. На спільних засіданнях обговорюються важливі питання, подаються приклади, узгоджуються вимоги, тренуються публічні виступи-захисти тощо. Дані заходи сприяють розвитку системи виявлення та підтримки обдарованих і талановитих дітей.

Невід’ємним компонентом ефективної діяльності МАН є співпраця з вищими навчальними закладами, науковими установами та громадськими інститутами, що сприяє успішному виконанню її головної функції – формування інтелектуального потенціалу української нації. Ми активно слідкуємо за оновленнями на сайті Малої академії наук України, відвідуємо засідання МАН при університетах, долучаємося до учнівських конференцій, а також цілеспрямовано часто навідуємося до бібліотеки, різних музеїв міста в пошуках необхідної інформації та матеріалів для власних досліджень.

Сьогодні МАН виховує професійно зорієнтованих, озброєних відповідним науковим, дослідницьким інструментарієм молодих людей, які вже у школі знають своє призначення, спрямування, наукове покликання і йдуть до вищих навчальних закладів, чітко розуміючи, в якій науковій галузі вони хочуть працювати.

Щодо підсумків цьогорічної роботи шкільного осередку МАН маємо наступне:

1.                     Відбулося сім засідань із публічним захистом курсових проектів учнями 9-х класів;

2.                     Загалом до захисту на основі проробленої науково-пошукової роботи було допущено 52 учня;

3.                     Предметні зацікавлення розприділилися наступним чином:

·                    Історія України та всесвітня історія – 14 осіб

·                    Правознавство – 2 особи

·                    Українська мова та література – 4 особи

·                    Зарубіжна література – 2 особи

·                    Геометрія – 3 особи

·                    Фізика – 8 осіб

·                    Інформатика – 4 особи

·                    Біологія – 8 осіб

·                    Фізичне виховання – 7 осіб

4.                     Оцінювання проводилося за системою розроблених критеріїв, включаючи актуальність теми, аргументованість, змістовність, логічність викладу, повнота та якість розкриття теми, практичне та теоретичне значення роботи, якість оформлення, якість комп’ютерної підтримки, культура виступу тощо. Максимальний бал при оцінюванні – 9, мінімальний – 7.

5.                     Маємо наступні оцінки:

·                    9 – 25 учнів

·                    8 – 17 учнів

·                    7 – 10 учнів

6.                     Додатковим балом були відмічені роботи та захисти учнів, що рекомендовані комісією до вступу до обласного відділення МАН, серед них:

·                    Демченко Єлизавета

·                    Журавель Данило

·                    Єріс Євген

·                    Касперський Микита

·                    Край Андрій

·                    Малишева Дар’я

·                    Ричков Тимур

·                    Якименко Євгенія

Дякуємо всім за плідну співпрацю! Творчої наснаги, сили та неосяжних можливостей в реалізації на науковій ниві!

Фото можне переглянути за посиланням: https://drive.google.com/open?id=0B7cGuH0NMMurdVRlaWVCeThDbGc

НАМ 5 РОКІВ!

З 10 по 12 квітня 2012 р. пройшов конкурс - захист курсових проектів, які були підготовлені та презентовані учнями 9-х класів 2011-2012 н. р. Були захищені проекти з фізики, хімії, біології, математики, історіїї, правознавства та інших предметів базового комплексу.

Всі проекти були успішно захищені. За різними причинами не всі учні вчасно приготувались до захисту, тому призначено додатковий день захисту робіт - 27.04.2012, де будуть презентовані ще 10 проектів.

Вітаємо учнів з успішним захистом та бажаємо подальших успіхів у навчанні та творчої наснаги!

Вітання директора школи Нізельник Н. П. учасників Малої академії наук.

Учасники Малої академії наук готуються до виступу.

Комісія.

Захист курсового проекту на тему: "Трикутники".

Учень 9 - А класу на захисті курсової роботи з фізики.

Учень 9 - А класу на захисті курсової роботи з хімії.

Учениця 9 - А класу на захисті курсової роботи з історії.

Учениця 9 - А класу на захисті курсової роботи з біології.