Інформація для дітей

ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ ПОРАДИ
ЩОДО ПІДГОТОВКИ ДО ЕКЗАМЕНІВ

1.Починай вчити екзаменаційні питання зразу після того, як отримав їх від викладача. "Краще вчити по одній годині сім днів, ніж сім годин в один день ".

2.Починай вивчати екзаменаційні білети з бажанням знати і пам'ятати.

3.Згрупуй усі питання з однієї теми, потім усі питання другої теми і вивчай за темами.

4.Якщо вчиш екзаменаційні питання з декількох предметів в один день, то після математики вчи літературу, після фізики - географію. "Пам'ять схильна до різноманітності".

5.Коли вчиш, кресли схеми, графіки - це допомагає кращому запам'ятовуванню.

6.Як можна швидше, не чекаючи повного заучування, намагайтесь відтворити вивчене, закривши підручник. Якщо щось забув - прагни згадати (не підглядай зразу ж в конспект чи підручник).

7.Коли вчиш екзаменаційні питання (і взагалі, коли щось вчиш), роби п'яти-десяти хвилинну перерву через 40-50хвил.

8.Якщо ти людина енергійна, за будь-яку справу берешся з бажанням, а потім бажання поступово пропадає, то вчи спочатку питання з більш важкого, на твій погляд, предмету, потім переходь до більш легкого предмету.

9.Якщо ж навпаки, ти людина інертна, тобі потрібне "розкачування", почни з питань легшого предмета, потім перейди до більш важчого.

10.Обов'язково повторюй. Матеріал, який вивчив, повтори через 20 хвилин, потім через 7-8 годин і через 24 години.

11.Сплануй ту кількість екзаменаційних питань, яку ти повинен вивчити протягом дня, і суворо дотримуйся цього плану.

12.В останній день перед екзаменами тільки повтори питання, вчити в цей день не слід. Цей матеріал не запам'ятається.

13.Заходь на екзамени з певністю, що все знаєш, навіть якщо знаєш не все, будь впевнений і спокійний при відповіді.

14.Після одержання білета дається час готуватися до іспиту 30-40 хвилин.

15.Якщо сильне хвилювання спочатку заважає викласти відповідь послідовно, то можна записувати все, що пригадується з даного питання. Хвилювання припиниться, і зміст відновиться.

16.Письмовий план відповіді варто складати в будьякому випадку.

17.Той, хто відповідає, не повинен обмежуватися перерахуванням фактів. Треба вміти їх пояснити, зробити висновки про закономірності розвитку того або іншого явища або процесу, про існуючі погляди на питання, спробувати обгрунтувати їхню правильність або хибність.

18.Іноді вчитель вважає за необхідне задавати додаткові питання. Це буває в тих випадках, коли відповідь виявилася недостатньо повною; коли в екзаменатора немає твердої впевненості щодо глибини знань учня або з'явилися сумніви в самостійності його підготовки.

19.Може бути так. Ви не лінувалися протягом навчального року, сумлінно готувалися до іспиту, але наступив день іспиту і ... Усе начебто вивчив, а руки трясуться, сердце вистрибує, у голові туман і в очах теж. Усе ясно: у вас підвищений рівень тривожності, і чим скоріше ви станете займатися аутотренінгом, тим швидше з'являться необхідні якості самовладання і зібраність в екстремальних ситуаціях.

20.Для успішної здачі іспитів, як і для успішності навчання взагалі, ваш режим повинен будуватися на таких принципах:

•замість може - точний розрахунок,

•замість абияк - обдуманий план,

•замість як-небудь - система,

•замість коли-небудь - точно визначений термін.